گران ترین و لوکس ترین یخچال در بازار ایران

گران ترین و لوکس ترین یخچال در بازار ایران

سازندگان یخچال‌ فریزر امروزه مرزهای تکنولوژی که برای یخچال متصور بودیم را در نوردیده‌اند. برخی از یخچال‌های خانگی جدید آن‌قدر مدرن، زیبا و کارا ساخته‌ شده‌اند که می‌توانیم بگوییم کار آنها دیگر تنها خنک نگه‌ داشتن موادغذایی نیست.

به گزارش کواره، به نقل از فروشگاه اینترنتی زنبیل،‌ یخچال گران‌قیمت و لوکس ال‌جی SG۱ که از یک صفحه نمایش لمسی بزرگ برخوردار است، بدون شک پیشروترین یخچال خانگی بازار به شمار می‌آید. فناوری مشاهده آنی چشمگیرترین قابلیت این یخچال‌ است که دریچه‌ای به روی آینده به روی ما باز کرده است، با کمک این فناوری می‌توانیم با دو ضربه پشت سر هم به صفحه نمایش لمسی محتوای داخل یخچال به راحتی ببینیم. البته  ‌پیش از این ال‌جی و سامسونگ فناوری در شیشه‌ای را ارائه داده‌ بودند که مورد استقبال هم قرار گرفته بود. این فناوری که ال‌جی آن را™Door-in-Door و سامسونگ Food Showcase  می‌نامند، عبارت است از یک در شیشه‌ای که محتویات بخشی از یخچال از طریق آن قابل دیدن است.

بیشتر ما عادت داریم در یخچال را بیهوده باز کنیم و داخل آن را تماشا کنیم، حتی اگر نخواهیم چیزی برداریم، فقط برای دیدن محتویات یخچال چند ثانیه‌ای به درون آن زل می‌زنیم. باز و بسته کردن در یخچال علاوه بر هدر دادن وقت، موجب هدر رفتن انرژی و سرمای یخچال می‌شود و در نهایت، خرابی و پلاسیدگی زودرس موادغذایی را در پی دارد. در طراحی Door-in-Door  یک یا دو درِ یخچال ساختار دولایه دارند و در واقع یک محفظه‌ باریک جلوی فضای اصلی دستگاه قرار گرفته است. این ویژگی با رفع نیاز به بازکردن درِ اصلی، علاوه بر مزیت دسترسی آسان، به هدررفت کمتر انرژی و حفظ دمای سرد یخچال هم کمک شایان توجهی می‌کند.

ال‌جی در یخچال‌های جدید خود از این هم فراتر رفته و  قابلیت InstaView یا مشاهده‌ آنی را به مدلSG۱   اضافه کرده است. روی در یخچال ال‌جی، یک صفحه نمایش لمسی بزرگ قرار گرفته که با دو بار ضربه‌زدن به آن محفظه‌ داخلی روشن می‌شود و قسمت آینه‌ای به شکل یک شیشه‌ شفاف در می‌آید. به این ترتیب می‌توانید بدون بازکردن درِ جلویی محتویات داخلی را ببینید. ال‌جی با این فناوری خلاقانه به طرز بی‌سابقه‌ای به حفظ سرمای داخل یخچال کمک کرده است، کافی است با دو ضربه‌ کوتاه یخچال را از خواب بیدار کنید. سطح آینه‌گون روی در، با ضربه‌ شما تبدیل به یک جداره‌ شیشه‌ای می‌شود و فضای داخلی در معرض دید قرار می‌گیرد، یعنی حتی مانند درهای شیشه‌ای لازم نیست در اولیه باز کنید تا به سطح شیشه‌ای دسترسی داشته باشید و بتوانید محتویات یخچال را ببینید. این قابلیت هوشمندانه توانسته به کاهش ۴۱درصدی در اتلاف سرمای داخلی دستگاه منجر شود.

اما نوآوری‌های یخچال‌های ال‌جی در SG۱ به همین جا ختم نمی‌شود. بلکه  دومین قابلیت هیجان‌انگیز و نوین ال‌جی یعنی قابلیت Auto Open Door یا بازشدن خودکار در هم در این مدل رونمایی شده است. وقتی به قدر کافی به یخچال نزدیک شوید درِ آن به آرامی باز می‌شود و حتی نیازی به لمس دستگاه نیست. یک سنسور نوری هوشمند در پایین یخچال قرار گرفته که نزدیک‌شدن پای کاربر را تشخیص می‌دهد و دستور بازشدن در را صادر می‌کند.

این یخچال که گامی بزرگ در جهت هوشمند شدن خانه‌هاست، یک یخچال لوکس و گران‌قیمت به حساب می‌آید و بهتر است برای خرید یخچال به فروشگاه‌های معتبر مثل فروشگاه اینترنتی زنبیل مراجعه کنید تا از خدمات و گارانتی معتبر بهره‌مند شوید. با خرید اینترنتی یخچال فریزر و کالاهای دیگر از فروشگاه زنبیل کالا حداکثر تا سه ساعت به دست شما می‌رسد و  چتر حمایتی زنبیل خدمات گارانتی کالا را به طور کامل بر عهده می‌گیرد.