موج نارضایتی مردم از کمبود شعب بانک ملی در شهرستان کوار

موج نارضایتی مردم از کمبود شعب بانک ملی در شهرستان کوار

شهرستان کوار طبق سرشماری رسمی سال ۱۳۹۵ دارای ۸۳ هزار و ۸۸۳ نفر جمعیت می باشد که فقط یک شعبه بانک ملی برای خدمات دهی به مردم وجود دارد

به گزارش کواره، شهرستان کوار از جمله شهرستان های پرجمعیت استان فارس است که امکانات محدودی در خود جای داده است و کمبود شعب بانک های دولتی به خصوص بانک ملی و شلوغی آن از جمله مشکلات شهرستان است که همین امر باعث شده که مردم این شهرستان، ساعتها در صف طولانی بانک منتظر باشند و در بعضی موارد، دست خالی بروند.

این در حالیست که سایر شهرستانهای هم رده شهرستان کوار به لحاظ جمعیتی، از لحاظ تعداد شعب بانک ملی به هیچ عنوان قابل قیاس با وضع فعلی کوار نیست.

شهرستان کوار طبق سرشماری رسمی سال ۱۳۹۵ دارای ۸۳ هزار و ۸۸۳ نفر جمعیت می باشد که فقط یک شعبه بانک ملی برای خدمات دهی به مردم وجود دارد اما مثلا شهرستانهای اقلید و لامرد با جمعیت ۹۳ و ۹۱ هزار نفر به ترتیب دارای ۴ و ۶ شعبه بانک ملی هستند.

تعداد شعب بانک ملی برخی از دیگر شهرستان های فارس نیز به قرار ذیل است که تعداد شعب بیشتر این بانک دولتی در شهرستان های با جمعیت به مراتب کمتر از کوار، موردی قابل تامل است:

۱- فیروزآباد ۵ شعبه
۲- داراب ۵ شعبه
۳- نی ریز ۷ شعبه
۴- مرودشت ۱۳ شعبه
۵-جهرم ۱۲ شعبه
۶- فسا ۸ شعبه
۷- کازرون ۱۰ شعبه
۸- آباده با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۹ شعبه
۹- لار ۲۱ شعبه
۱۰- گراش با جمعیت ۵۳ هزار نفر دارای ۲ شعبه
۱۱-قیر و کارزین با ۷۱ هزار نفر جمعیت دارای ۲ شعبه
۱۲- بوانات با ۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ شعبه
۱۳- استهبان با ۶۸ هزار نفر جمعیت دارای ۳ شعبه

برخی از پیام های اعتراضی شهروندان کواری:

-باعرض سلام ،چرا بااینکه اینقدر از بانک ملی شکایت می شه چرا رسیدگی نمی شه؟ چرا یه سیستم شماره گیر نمیذارند؟ چرا اینقدر به ناراحتی مردم راضیند؟

-سلام
لطفا پیام من رو منتشر کنید
مدت هاست همه کانال های تلگرامی شهر کوار رو دنبال میکنم و مردم عزیز شهرمون کلی مشکلات شهر رو بیان کردن شما فقط یکیش رو که مسولین پیگیری کردن و رفع شد رو بگید.
آخه چه فایده بیان کردنشون من خودم تا حالا چندتا مشکل رو گفتم یکیش هم انجام نشد
کاش همه مسولین شهر عضو این کانال ها باشند

-سلام ـ بانک ملی وضعش خرابه بخدا مردم ناراضین چرا کسی خیالش نیست ،یه بارم به درد مردم برسید بخاطر خدا فقط ،یه ماه پیش قول رسیدگی دادن ولی هیـــــــــچ.

-سلام خسته نباشید ، چرا سری قبل که گفتن رسیدگی میشود هیچ گونه تغییری ایجاد نشد. چرا مردم رو سرکار میزارید. فکری به حال مردم بکن اقای مسئول، اگر زور مردم نمی رسه ،خدایی هم هست ـ
ممنون میشم اگر نشر بدهید